XI. Országos Fuvolaverseny Elek Tihamér Emlékére – összefoglalás

A XI. Országos Fuvolaversenyre, melyet 2019. április 12-14. között rendeztünk, 13 iskola 47 versenyzője adta be érvényes jelentkezését. A jelentkezések ellenőrzése után az I. korcsoportban 13, a II. korcsoportban 9, a III. korcsoportban 14, a IV. korcsoportban pedig 11 érvényes nevezést regisztráltunk.

A résztvevő iskolák

Köszönjük az alábbi iskoláknak, hogy részvételükkel megtisztelik a XI. Országos Fuvolaversenyt!
Békéscsabai Bartók Béla Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
Bocskai István Református Oktatási Központ Egressy Béni Alap- és Középfokú Zeneművészeti, Színművészeti és Táncművészeti Szakgimnáziuma, Ének-Zene Gimnáziuma
Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola – AMI, Debrecen
Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnázium
Miskolci Bartók Béla Zene és Táncművészeti Szakgimnázium
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium
Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium
Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, Győr
Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium, Budapest
Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI
Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium
SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnázium, Szeged

A verseny anyaga

I. korcsoport

  • Elődöntő
    Kötelezően választható mű: Egy választott szonáta 1-2. tétele (ismétlések nélkül) P. B. Bellinzani: op. 3-as 7 szonátájából (EMB 12792 és EMB 13265)
    Kötelező mű: L. Boulanger: Nocturne (HL 50507610, Schirmer 48156, IMSLP)
  • Döntő
    Kötelező mű: Farkas F.: 33 battute per Angelica (Ascolta)

    Egy szabadon választott mű maximum 7 perc időtartamban.

II. korcsoport

  • Elődöntő
    Kötelezően választható mű: Egy választott szonáta 1-2. tétele (ismétlések nélkül) M. Corrette op. 13-as 6 szonátájából (EMB 13690 és EMB 13691)
    Kötelező mű: A. Roussel: Pan op. 27/1 (Joueurs de flute) (Durand 1070205 vagy HN 1092, IMSLP)
  • Döntő
    Kötelező mű: Farkas F: Meditazione (Ascolta)

    Egy szabadon választott mű maximum 8 perc időtartamban.

III. korcsoport

  • Elődöntő
    Kötelezően választható mű: Egy választott szonáta 1-2. tétele (ismétlések nélkül) C. Ph. E. Bach
    6 szonátájából Wq 125-127, 129, 130, 134 (ZM 18000)

    Kötelező mű: L. Boulanger: D’un matin de printemps (Durand 1009501, IMSLP)
  • Döntő
    Kötelező mű:
    Pierre Csillag: Le carré d’ut 1-2 tétel. (Akkord) vagy
    Pierre Csillag: Gravillons (Z 13949)

    Egy szabadon választott mű maximum 9 perc időtartamban.

IV. korcsoport

  • Elődöntő
    Kötelezően választható mű: Egy választott szólófantázia (ismétlésekkel) G. Ph. Telemann 12 szólófantáziájából (MR 2167)
    Kötelező mű: A. Jolivet: Fantaisie–Caprice (AL 21332)
  • Döntő
    Kötelező mű:
    Sári József: Novelette No. 8 (A 1223) vagy
    Sári József: Epigraph (A 1223) vagy
    Sári József: Notiz (Akkord)

    Egy szabadon választott mű maximum 10 perc időtartamban.

Zsűri

Az Oktatási Hivatal megbízása alapján a zsűri feladatait ellátták:

  • Dr. Drahos Béla Fuvolaművész, habilitált egyetemi tanár
    Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, a zsűri elnöke
  • Dr. Oross Veronika Fuvolaművész, egyetemi docens
    Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
  • Dr. Ittzés Gergely Fuvolaművész, egyetemi tanár
    Széchenyi István Egyetem Zeneművészeti Intézete

Versenyzők

Díjazottak

1. DÍJHéty EmeseKodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola – AMIaz I. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
1. DÍJSzűcs LucaKecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolaaz I. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
2. DÍJMolnár ImolaRichter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégiumaz I. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
2. DÍJMárk ViktóriaLiszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziumaz I. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
3. DÍJHolozsai EszterLiszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziumaz I. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
3. DÍJMolnár FanniKecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolaaz I. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
1. DÍJAlbert EmeseRichter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégiuma II. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
2. DÍJSzabó HannaKecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolaa II. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
2. DÍJSárközi Zsófia LizaRichter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégiuma II. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
3. DÍJHégely NóraPécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnáziuma II. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
1. DÍJJóföldi Kata SáraLiszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziuma III. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
2. DÍJRéti Eszter BoglárkaLiszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziuma III. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
3. DÍJBerecz DóraLiszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziuma III. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
1. DÍJBunyik RebeccaPécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnáziuma IV. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
2. DÍJCsapó BoglárkaKecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolaa IV. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
3. DÍJSzentgyörgyváry AlbertPécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnáziuma IV. korcsoportban nyújtott teljesítményéért.
CE-Flute Kft különdíjaAlbert EmeseRichter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégiummindkét fordulóban nyújtott kiemelkedő teljesítményéért.
KORREPETÍTORI KÜLÖNDÍJGranik AnnaLiszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziummagas színvonalú korrepetítori munkájáért.
KORREPETÍTORI KÜLÖNDÍJForgó GyörgyPécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnáziummagas színvonalú korrepetítori munkájáért.
TANÁRI KÜLÖNDÍJRomos ZsoltLiszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziumeredményes felkészítő munkájáért.
TANÁRI KÜLÖNDÍJSzeléndi ZsuzsannaPécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnáziumeredményes felkészítő munkájáért.
TANÁRI KÜLÖNDÍJHuszár EszterPécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnáziumeredményes felkészítő munkájáért.
TANÁRI KÜLÖNDÍJBögös BélaKodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola – AMIeredményes felkészítő munkájáért.
TANÁRI KÜLÖNDÍJDratsay ÁkosKecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolaeredményes felkészítő munkájáért.
TANÁRI KÜLÖNDÍJKovács KatalinRichter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégiumeredményes felkészítő munkájáért.
TANÁRI KÜLÖNDÍJBerényi BeaKecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolaeredményes felkészítő munkájáért.
TANÁRI KÜLÖNDÍJKiss ÁgotaLiszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziumeredményes felkészítő munkájáért.
TANÁRI KÜLÖNDÍJBán AnnamáriaLiszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziumeredményes felkészítő munkájáért.
KÜLÖNDÍJSzentgyörgyváry AlbertPécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnáziuma kortárs magyar szólódarab előadásáért.
KÜLÖNDÍJMárk ViktóriaLiszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziuma kortárs magyar szólódarab előadásáért.
Megjelent a 2019. évi középiskolai fuvolaverseny kiírása
Megjelent a 2020. évi középiskolai szolfézsverseny kiírása